Jaunumi

Ja nu satiekam lāci. Praktiskā pieredze.

Ja nu satiekam lāci. Praktiskā pieredze.

 

 

 Pēdējā laikā kļuvis aktuāls jautājums ko darīt vai nedarīt, ja mežā satiec lāci. Tuvojas lāču riesta laiks(maija beigas – jūlijs). Lai arī brūnais lācis reti apdraud cilvēku, ir vairākas lietas, ko ir vērts ņemt vērā.Padomus no prakses sniedz pieredzējuši medību gidi Haralds Barviks un Kārlis Dadeiks, kas ir piedalījušies lāču medībās ne tikai Sibīrijas plašumos, bet arī Krievijas Eiropas daļā, Igaunijā un Kanādā.

  • Bez provokācijas, lācis reti izvēlēsies uzbrukt cilvēkam.
  • Ļaujam lācim saprast, ka esam mežā (patrokšņojam), visticamāk, lācis centīsies izvairīties nokontakta pirms mēs sapratīsim, ka viņš vispār tur ir.
  • Bīstamas ir mātītes ar mazuļiem.
  • Bīstami ir lāči, kas pāragri pamodušies no ziemas miega, kā arī, ja tie ir izsalkuši.
  • Bīstami var būt pieauguši tēviņi, kas aizsargā savu teritoriju.
  • Lācis ir ļoti ziņkārīgs un gudrs dzīvnieks, līdz ar ko, reizēm lācis pietuvojas cilvēkam vairāk intereses vadīts kā medību instinktu dzīts.
Tālsausana

Praktiskais seminārs - Mednieks un lidojošie māla šķīvīši

Latma mini LOGO black 200x100pix medibas MSAF

NOLIKUMS ŠEIT

Seminārs: Mednieks un lidojošie māla šķīvīši.

Latvijas Mednieku asociācija un mednieku skola “Taurs”, ar Medību Saimniecības Attīstības fonda atbalstu organizē bezmaksas semināru un praktisku šaušanas apmācību,  topošajiem un esošajiem Latvijas medniekiem, šaušanas prasmju pilnveidošanai.

Tālsausana

Praktiskais seminārs - "Tālšaušanas pamati'

Latma mini LOGO black 200x100pix medibas MSAF

 

Seminārs:  Tālšaušanas pamati.

Latvijas Mednieku asociācija un mednieku skola “Taurs”, ar Medību Saimniecības Attīstības fonda atbalstu organizē bezmaksas semināru un praktisku šaušanas apmācību,  topošajiem un esošajiem Latvijas medniekiem, šaušanas prasmju pilnveidošanai. 

Kursi medniekiem

Tiešsaistes (ZOOM) kursi medniekiem - Andra Zēfelda atziņas

Pastāsti nedaudz par sevi. Ar ko nodarbojies ? Kā nonāci līdz lēmumam kļūt par mednieku?

Labdien, mani sauc Andris, jau kādus gadus 25 dienu NBS ( Nacionālos Bruņotos Spēkos), kur tik nav būts un kas tik nav darīts, lieta patīk. Pēdējos 7 gadus dienu NP BRC (Nodrošinājuma pavēlniecībā, Bruņojuma remonta centrā), viss saistīts ar bruņojuma remontu un uzturēšanu. Nu tāds kā mehāniķis, tikai ieroču.Ar medībām esmu saistīts jau no bērnības, Mamma bija mednieks, ņēma līdzi kā dzinēju, patika visa tā mednieku padarīšana. 1995 gadā sakās manas gaitas ZS (Zemessardzē), pamazām ierāva visā tajā militārajā pasākumā, ka medības pamazām palika otrā plānā, kamēr pārstāju tajās ņemt dalību, kā dzinējs.

Semināri medniekiem

Seminārs - viss par medību nažiem

19.10.2020 Aicinām Jūs mednieku skolas Taurs, sadarbībā ar Latvijas Mednieku asociāciju un žurnālu "Medības" organizēto ZOOM semināru, kurā Anrī pastāstīs par nažiem un visu, kas ar to saistīts.

lektors :

Nažu meistars Anrī Anaņins (AAknives). Pieredzējis mednieks un makšķernieks.

Runāsim par :

Semināri medniekiem

Seminārs - medījumu gaļas higiēna

21.09.2020 Aicinām Jūs mednieku skolas Taurs, sadarbībā ar Latvijas Mednieku asociāciju un žurnālu "Medības" organizēto ZOOM semināru, kurā uzzināsiet daudz jauna un noderīga par medījuma gaļas higiēnu.

lektore :

Ilze Plīkša. LLU un Veterinārmedicīnas fakultātes absolvente. Šobrīd strādā PVD Dzīvnieku izcelsmes produktu uzraudzības daļā. Ilzes atbildībā ir gaļas ieguves un gaļas pārstrādes tai skaitā medījumu, uzņēmumu uzraudzības nodrošināšana Latvijā. Kopš 2009.gada Ilze piedalās arī mednieku apmācībās.

Semināri medniekiem

Tiešsaistes kursi medniekiem - Kristīnes pieredze

Mani sauc Kristīne, ikdienā mani var sastapt skaistum kopšanas salonā…nē, nē es tur nepucējos, bet strādāju – pēc profesijas esmu vizuālā tēla stilists no A-Z.
Jautājot, kāpēc vēlos kļūt par mednieci? Atbilde ir vienkārša – esmu uzaugusi mednieku ģimenē, pati līdz šim gāju tikai dzinējos un patika tas un patīk… bet sapratu, ka man vajag ko vairāk tēta, drauga un pārējo mednieku kolektīvu locekļu mudināta, nolēmu BEIDZOT pieteikties kursiem un šī brīža pandēmija COVID-19

Semināri medniekiem

Semināri #mednieksgribzināt.

 "Latvijas Mednieku asociācija" sadarbībā ar Mednieku skola "TAURS" un Žurnāls Medības rīko seminārus visiem, kuri grib zināt.

Tagad pieejams neizejot no mājas (vai darot citas svarīgas lietas).

  • reģistrējies sevi interesējošam semināram;

REĢISTRĒJIES : https://www.mednieksgribzinat.lv

  REKVIZĪTI

SIA "CITA DABA"

Jurid. adrese: Pūces iela 53-102,

Rīga, Latvija, LV-1082

Reģ. Nr.: LV40203089550

Banka: AS Swedbank

IBAN: LV34HABA0551043996277

  KONTAKTI

E-pasts: info@taurs.lv

Telefons: +371 29 406 818

Biroja adrese: Zemitāna iela 9,

Rīga, Latvija, LV-1012

  PAR MUMS

Mednieku skola Taurs piedāvā mūsdienīgus un kvalitatīvus mednieku kursus jaunajiem medniekiem un medību vadītājiem. Veicam apmācības likuma noteiktajā kārtībā (MK noteikumi Nr.567 no 23.09.2014) un pēc kursu programmas noklausīšanās izsniedzam izziņu par kursu pabeigšanu, kura nepieciešama mednieku eksāmena kārtošanai Valsts meža dienestā un mednieka vai medību vadītāja apliecības saņemšanai.
Lapas lietošanas noteikumi

Mednieku skola Taurs Facebook
Mednieku skola Taurs Draugiem
Informējam, ka mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot izmantot šo interneta vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu apstrādei.