Kā kļūt par mednieku neizejot no mājas

Tiešsaistes kursi medniekiem - Kristīnes pieredze

Mani sauc Kristīne, ikdienā mani var sastapt skaistum kopšanas salonā…nē, nē es tur nepucējos, bet strādāju – pēc profesijas esmu vizuālā tēla stilists no A-Z.
Jautājot, kāpēc vēlos kļūt par mednieci? Atbilde ir vienkārša – esmu uzaugusi mednieku ģimenē, pati līdz šim gāju tikai dzinējos un patika tas un patīk… bet sapratu, ka man vajag ko vairāk tēta, drauga un pārējo mednieku kolektīvu locekļu mudināta, nolēmu BEIDZOT pieteikties kursiem un šī brīža pandēmija COVID-19

palīdzēja to īstenot, jau esošo mednieku ieteikumi un i-vidē atradu, ka mednieku skola “TAURS” piedāvā šobrīd tiešsaistes video kursus medniekiem un medību vadītājiem, un lēmums :”Kas neriskē, tas nevinnē!” aiziet mācamies.Teikšu Jums, topošie mednieki, šāda veida apmācība ir super, jo sēdi mājās vai pie dabas un mācies tiešsaistē ar pasniedzēju un pārējiem kursa biedriem. Apmācībās tā pat kā sēžot mācību telpā, tikai telpa kur Tu sēdi ir tevis paša izvēlēta – galvenais ir internets. Šajā eksperimenta iespējā – JĀ, mēs bijām pirmie 7 cilvēki, kas izmēģināja šāda veida pirmās mednieku apmācības, un es Jums teikšu priekš pirmās reizes, viss bija super. Ar katru dienu, Kārlis ar Mārtiņu izkārtojumā (fonā) izdomāja, ko jaunu…
Ja jautāsi vai man patika šāds mācību process, es teikšu JĀ un ieteikšu Tev arī nebaidīties un izmantot šo iespēju!

Cik grūti vai viegli ir darboties ar tiešsaistes video kursu medniekiem mācību programmu?
Darboties ar programmu pirmajā dienā likās grūti, bet jau nākošajā jau viss bija skaidri saprotams, un ja kaut kas bija nesaprotams Kārlis vai kolēģi palīdzēja visu saslēgt, apskatīt. Visi bijām kā cimds ar roku!
Ja salīdzini video tiešsaistes kursus medniekiem ar mednieku kursiem klātienē, kas varētu būt citādāk? Ko uzlabot?
Varbūt neierasti tas, ka nebija tiešais kontakts, ka var pieiet un individuāli pajautāt sev vēlamās atbildes. Bet tad Tu saproti, Tu jau jautā to, ko arī taviem kolēģiem vajadzētu zināt vai arī būtu interesanti zināt. Uzlabojumus Mārtiņš ar Kārli veica katru dienu. Sajūtas bijā tā it kā viss notiktu klātienē, tikai Tu esi savā mājā.
Kas patika? Kas ļoti patika?
Ļoti patika diskusijas, kas izvērtās no dažādām tēmām, jo visas ir dzīvē noderīgas. Un tas, ka vienmēr varēja sekot visam līdzi un neapjukt, jo Kārlis visu rādija priekšā, kas par tēmu, kas nākošais.
Pastāsti par mācību gaitu. Kā mācījies, kad to darīji?
Mācību gaida bija aizraujoša, katra mācību diena bija interesanta. Patīkami. Bija tas, ka paralēli mācībām pats arī varēji mācīties slaidos un visos iedalītajos materiālos. Parasti mācības notika brīvajā laikā, mācību materiāli priekšā un mācies. Ja, kaut kas likās nesaprotams, tad jau lapā bija pieķeksēts ar piebildi, ko Kārlis lika atcerēties un izlasot viss bija skaidrs.
Varbūt kāda no mednkieku kursu mācību nodaļām ir īpaši iespiedusies atmiņā? Kāpēc?
Viss vairāk palika man atmiņā mednieku ieroči un bildītes. Kāpēc ieroči, tāpēc ka medības bez ieroča vai medību rīka nav iedomājamas. Bildes, bildes vienmēr iespiežas atmiņā.
Cik veiksmīgs vai neveiksmīgs ir mācību vielas izkārtojums. Kāds būtu ideālais variants?
Nevaru ātrumā iedomāties, ko savādāk… man ļoti apmierināja, kā bija šobrīd. Varbūt ieteikums pēc katras tēmas, mācību dienas beigās uztaisīt mazu testiņu, lai vairāk iespiežas atmiņā un pašam nedaudz jāpadomā.
Vai bija kādi jautājumi par mācību vielu, kuri Tev radās mācību procesā? Kā tie tika risināti?
Jā, protams bija visādi jautājumi. Un tie tika uzdoti un tika saņemtas vēlamās atbildes.
Vai iegūtās zināšanas būs noderīgas arī reālajā jaunā mednieka medību ikdienā?
Viss ir noderīgs! Viss vairāk patika, iz dzīves atgadījumi, kas gandrīz bija pie katras tēmas, ja ne pat pie katra otrā jautājuma.
Cik sagatavots/ta un zinošs/ša ( vai tieši pretēji) jūties dodoties uz eksāmenu?
Mācību laikā par galu bija tikai medību apmācības, kursiem beidzot mazliet atej no tā un tad kad piesēdies pie mācību materiāliem tad atnāk atmiņa tēmas un mācību procesa gaida un tad jau esmu droša, ka viss būs kārtībā! Tik ceru, ka man neiekritīs putni…
Vai tiešsaistes video mednieku kursus medniekiem un medību vadītājiem ieteiktu arī citiem? Kāpēc?
Es noteikti ieteikšu un jau to daru. Ja man jautās, kaut gan jau tas notiek šobrīd, ka tiek jautāts kur es mācījos un kā tas iespējams pandēmijas laikā izmācīties par mednieku – atbilde ir vienkārša mednieku skola “TAURS” iet līdzi 21.gs. IESAKU!
Kādas galvenās priekšrocības šādām apmācībām tu izceltu, ja par tām stāstītu kādam draugam, kurš arī vēlētos kļūt par mednieku?
Pirmā priekšrocība ir tas, ka Tu vari apgūt mācību procesu sev vēlamajā vietā (mājās, pļavā, mežā, mašīnā u.c.). Un otrs, ka viss tiešsaistē ir tā pat kā uz vietas sēdēt klasē, tikai Tu esi tur kur Tu pats vēlies būt.

 

Piesakies tiessaistes video kursi medniekiem