Kas notiek klātienes mednieku kursos un eksāmenā?

Kas notiek klātienes mednieku kursos un eksāmenā?

Gandrīz vienmēr, kad tiek uzsākta saruna ar potenciālo mednieku, izskan divi jautājumi, kas un cik ir jāmācās mednieku kursos? Un otrais – kā var nokārtot mednieka eksāmenu ?

Šeit nedaudz izskaidrojošas informācijas par šiem abiem jautājumiem. Vai arī – kā jauno mednieku apmācība notiek pie mums, mednieku skolā “Taurs”?  Par piemēru ņemsim pēdējo mācību grupu.

Mācamies.

Grupa mednieku mācības uzsāka 22. augustā. Mācāmies otrdienās, trešdienās, ceturtdienās. Ik dienu pa 4 stundām, tā trīs nedēļas + vēl vienu pirmdienu.

Kā jau likumā definētais minimālais mācību ilgums, 10 nodarbības pa četrām stundām katra =  40 h. Labprāt kursus jaunajiem medniekiem organizētu ilgākā laika posmā, vismaz 50h. Jo īpaši aktuāls šis jautājums kļuvis pēc jauno biļešu ieviešanas šī gada pavasarī - iepriekš 40h  periodā bija jāapgūst ~ 600 biļetes, šobrīd vairāk kā 1000. Šis ir kompromiss starp vēlmi pēc iespējas ātrāk apgūt šīs zināšanas un mācību vielas apjomu.

Jāatzīst, ka tēmu klāsts tiešām ir ļoti, ļoti plašs :

  • likumi un noteikumi. Ne tikai medības regulējošie, bet arī viss, kas saistīts ar ieročiem un munīciju u.c;
  • medījamie dzīvnieki, to bioloģija, selekcija, anatomija, uzvedība, slimības;
  • pareiza medību saimniecības un infrastruktūras izveidošana;
  • medību organizēšana, medījuma apstrāde, higiēnas prasības, trofejas un to novērtēšanas pamati;
  • tematika par medību suņiem un to izmantošanu medībās.

u.c

Šeit ļoti labs palīgs ir mācību e-vide, kurā Jūs vēlreiz variet apskatīt lekcijā demonstrētās prezentācijas, kā arī noskatīties klātienes lekciju ierakstus.

Lielākai daļai studentu tikai pēc pirmās vai otrās lekcijas saprot, ka jāmācās tiešām būs daudz un vēl saspringtākā grafikā to izdarīt diez vai būtu iespējams.

Šaujam.

Mednieka eksāmena praktiskajā sadaļā tiek pārbaudītas jaunā mednieka prasmes apieties ar ieroci un šaut.

 

IMG 9417

Tiekamies mūsu šautuvē. Nepiespiesta atmosfēra, labs (precīzs) ierocis, instruktors, neviens netraucē, viegli mācīties arī iesācējam un tas viss iekļauts kursu maksā.

Gatavošanās eksāmenam.

Nepieciešamos dokumentus, lai pietiektos mednieka eksāmenam, organizējam mēs. Visa grupa nolemj, ka eksāmenu kārtosim Rīga  - Riga Shooting center (20.09.2017).

Tupinām uzlabot teorētiskās zināšanas. Šeit atkal lieti noder mācību e-vide. Students var izmēģināt roku mednieku eksāmena simulatorā, kā arī atkārtoti apskatīt lekciju materiālus.

Vēl pāris reizes apmeklējam šautuvi.

Ir sasniegti labi rezultāti. Šautuvē stabili tiek sašauti vismaz 80 punkti.  Katrs ir izmēģinājis roku virtuālajā eksāmenā.

Sasniegtās šaušanas prasmes un apgūtās teorētiskās zināšanas ļauj uz VMD eksāmenu doties ar lielu pārliecību par pozitīvu iznākumu. Bet, protams, eksāmens ir eksāmens un saspringums saglabājās.

Eksāmens.

Divdesmitā septembra rīts mūs sagaida saulains un dzestrs. Kopā eksāmenu kārtot ir ieradušies aptuveni 30  mednieku statusa kandidāti. Gandrīz puse no visiem - mūsu studenti.

 

IMG 9475

Eksāmenā no visiem (vairāk nekā 1000) jautājumiem katram mednieka kandidātam ir atlasīti 60. Uz tiem ir jāatbild 90 minūšu laikā, nedrīkst pieļaut vairāk kā 6 kļūdas.

Nervozējam un gaidām teorētiskā pārbaudījuma pabeidzējus (rezultātus).

Lieliski. Tikai viens students pieļauj vairāk nekā sešas kļūdas. Ar saskumušo vienojamies par nākamajiem eksāmenu datumiem. Protams, studenta rīcībā paliek pieeja mācību materiāliem un mednieku testa simulācijai līdz brīdim, kamēr eksāmens tiks nokārtots.

Pārējie dodamies uz praktisko eksāmena sadaļu – šaušanu.

Viens no studentiem izvēlās šaut pa šķīvīšiem. Eksāmens būs nokārtots, ja no 25 padotajiem šķīvīšiem tiks sašauti ne mazāk kā 12.

Veiksmīgi.

Pārējie ir izvēlējušies šaušanas prasmes apliecināt šaujot pa stāvošu un skrejošu mežacūkas mērķi 35 metru distancē. Pārbaudījums skaitīsies nokārtots, ja izdarot četrus šāvienus pa stāvošu mērķi un sešus pa skrejošu kopā tiks savākti 50 punkti.

Piedāvājam izmantot mūsu ieroci –  to pašu, kuru izmantojām treniņos.

IMG 9479

 

Izcils rezultāts, visi savāc eksāmena ieskaitei nepieciešamo punktu skaitu un ar lielu rezervi.

Lieliski paveikts darbs.Latvijas mednieku pulku ir papildinājis vairāk kā ducis jaunu, progresīvu un zinošu mednieku. Liels paldies studentiem medniekiem par nopietnu ieguldīto darbu un mūsu kopējiem augļiem.

Ne ar apliecības par kursu noklausīšanos izsniegšanas brīdi, bet tikai tagad beidzās mūsu, mednieku skolas “Taurs” misija šai jauno mednieku mācību grupai.

Vēl nedaudz sadarbības, pieci no studentiem piesakās kārtot arī vītņstobra eksāmena pārbaudījumus. 28.- tajā septembrī tiekamies šautuvē uz vītņstobra šaušanas treniņu, lai jau 11. oktobrī kārtotu šaušanas pārbaudījumu Riga Shooting center.

 

Ja arī Tu vēlies apmeklēt mūsu jauno mednieku kursus, grupa mācības uzsāk 2017. gada 3. oktobrī. Mācīties identiskā kvalitātē iespējams arī internetā - jebkurā laikā un jebkurā vietā. Ja (vēl) nevēlies kļūt par mednieku, bet uzzināt ļoti daudz jauna par dabu, dzivniekiem u.c- apmeklē bezmaksas kursu ( kā pārstāt baidīties no vilka, lūša un lāča) .

 

Ne pūkas !!!!

Jūsu mednieku skola “Taurs”.