Laura Lucava ar mednieka apliecību kabatā. Par iespaidiem un sajūtām mācoties internetā

Laura Lucava ar mednieka apliecību kabatā. Par iespaidiem un sajūtām mācoties internetā

Lūdzu pastāsti nedaudz par sevi. Kāpēc nolēmi kļūt par mednieci ?

Mani sauc Laura un esmu 25 gadus jauna, un ja man jautā, kāpēc medniece ?!, es 100% varu atbildēt – es mīlu dabu un visu, kas saistās ar to. Medības dod lielāku ieskatu tam, ko mēs varam darīt dabas (savvaļas, meža utt.) labā, nerunājot pat par svarīgāko – sociālām interesēm.  Es gribu kliedēt zināmā sabiedrības daļā valdošo uzskatu, ka mednieki kādu iemeslu dēļ ir slikti un nevēlami.

 

Tagad, kad kursus esi jau pabeigusi un mednieka apliecība kabatā, kādas priekšrocības vai trūkumi varētu būt kursiem internetā, salīdzinoši ar kursiem klātienē, Tavuprāt ?

Pirmkārt, ir neticams prieks, ka es to paveicu. Laikam tik stipri neticēju savām spējām, ka varētu to tiešām izdarīt – iziet mednieku kursus.

Kursiem internetā es saskatu vairāk tikai priekšrocības nekā trūkumus. Pirmkārt, es varu iet kursus, kad es gribu, kad es varu un, veltīt tam laiku, cik ilgi es gribu. Otrkārt, neskatoties uz lielo apjomu, manuprāt, interneta kursos bija pieejama visa vajadzīgā informācija. Domāju, ka klātienē tik daudz materiālus nevari iegūt. (tikai manas domas) Treškārt, eksāmena jautājumi ir sagatavoti tādi kā reālā valsts eksāmēnā. Jautājumus Tu vari iet cauri jebkurā vietā – mājās pie datora vai dodoties kaut kur ceļā – mobilajā telefonā.

Kādas bija bažas, uzsākot apmācības internetā ? Tās piepildījās ?

Vienīgās bažas, kas man sākumā bija – vai es tam tiešām atradīšu laiku un varēšu sevi piespiest individuāli mācīties?! Un sākot jau pirmo kursa tematu, manas bažas automātiski pazuda.

Pastāsti par mācību gaitu. Cik ilgi Tev sanāca mācīties, kad to darīji ?

Pašai sev par pārsteigumu, es mācības pabeidzu nepilnu divu nedēļu laikā. Tas man likās ļoti ātri. Mazliet ātrāk nekā klātiene, hah.

Tā kā darbs man ir maiņu darbs, tad mācījos ļoti dažādos laikos. Reizēm tā bija diena, reizēm vakars, reizēm pat nakts. Katru dienu veltīju vismaz kādas 3 stundas tam.

Varbūt kāda no mācību nodaļām ir īpaši iespiedusies atmiņā ? Kāpēc ?

Varbūt tas skanētu jocīgi, bet man vairāk atmiņā palikusi nodaļa par medību noteikumiem. Pirmkārt, jo tā bija diezgan gara, kā arī tā bija pirmā nodaļa. Otrkārt, jautājumi vairāk bija no šīs nodaļas. Manuprāt, bez medību noteikumiem un likumiem nekāds mednieks īsti neiznāktu.

Cik veiksmīgs vai neveiksmīgs ir mācību vielas izkārtojums. Kāds būtu ideālais variants ?

 Manuprāt, izkārtojums ir ļoti labs, jo tēmas iet augoši. Pamats ir medību noteikumi, uz ko arī viss balstās, un nobeidzas ar trofeju tematu, kas ir kā balva par paveikto.

Vai bija kādi jautājumi par mācību vielu, kuri Tev radās mācību procesā ?

Protams, bija jautājumi, kurus es nevarēju izprast. Vairāk par tiem es jautāju savam dzīvesbiedram, kurš par mednieku kļuva pirms manis.

Vai iegūtās zināšanas būs noderīgas arī reālajā medību ikdienā ?

Es domāju, ka noteikti. Jā! Protams, vēl gudrāka es palikšu tikai ar pieredzi, hah.

Cik sagatavota un zinoša ( vai tieši pretēji) juties dodoties uz eksāmenu ?

Kā pienāca eksāmena diena, tā satraukums uzreiz bija klāt. Braucot uz eksāmenu, vēl ātri  telefonā izgāju cauri eksāmenam – bez kļūdām. Biju pieradusi pie interneta vides, tāpēc domāju, ka uz papīra man neveiksies. Galvenais bija izvilkt vieglāko biļeti – ar mazāk bildēm un datumiem, jo man liekas, ka man iet švaki ar tiem laikiem, kad kurš met ragus utt. Biļete bija daudz maz veiksmīga. Nesteidzos ar atbildēšanu. Ja internetā eksāmenu varēju iziet vidēji līdz 20 minūtēm, tad valsts eksāmenā man aizgāja stunda. Kad nodevu atbildes, iestājās lielāks stress, bet beigu beigās viss bija veiksmīgi.

Cik grūti vai viegli ir darboties ar pašu mācību e-vides sistēmu?

Ļoti vienkārši. Labi, sākumā bija maziet jāsaprot, kas un kur jāspiež, kā tālāk viss aizies, bet pašai darbojoties, viss sanāca. Ja ar datoru esi uz TU, tad nekādām grūtībām nevajadzētu būt. Ļoti patika, ka bija katrai nodaļai pieliktas klāt saites, kur var apskatīties papildus informāciju.

Kas, Tavuprāt, būtu uzlabojams apmācību procesā, sistēmas darbībā un vispār?

Es domāju, ka neko nevajag mainīt. Ejot kursus, varbūt likās, ka sākumā tie jautājumi ir pārāk bieži pēc katra maza temata ieskata, un tad uzreiz jautājumi par visu tēmu, bet beigās es sapratu, ka tas pat ir labāk, jo tad ir vieglāk atcerēties, ko esi mācījies.

Vai mednieku kursus internetā ieteiktu arī citiem ? Kāpēc ?

Ieteiktu citiem mednieku kursus internetā, jo tas atvieglo uzreiz Tavu ikdienu. Kursus vari ieplānot tajā laikā, kad Tu to izvēlies. Tu nosaki laiku un vietu.

Kā ar šaušanu ?

Šaušana bija pati interesantākā. Ja sākumā domāju, ka ar teoriju būs slikti un šaušanu ideāli, tad beigās bija pavisam otrādāk. Uz šaušanu braucu trenēties uz Mārkulīčiem. Man patīk tas plašums, kas tur ir. Trenējos daudz. Grūtības sagādāja tas, ka nemācēju atrast savu pareizo un ērto stāju, kā arī ierocis gāja vai nu uz leju vai uz augšu. Rezultātus tas ļoti ietekmēja. Dienā pirms eksāmena izšāvu sešas sērijas – tas liekas daudz, bet es pat nenoguru no tā. Es atradu savu stāju un man izdevās. Ieguvu ap 50 un 60 punktiem. Rezultātā eksāmenu ar trīcošām kājām un rokām (no uztraukuma) noliku uz 62 punktiem. Eksāmenu izšāvu un trenējos ar drauga ieroci – labi, ka tiek tāda iespēja dota.