Saijas Bikanovas atziņas par mednieku kursiem internetā

Saijas Bikanovas atziņas par mednieku kursiem internetā

 Vai bija kādas bažas vai neskaidrības uzsākot mācības attālināti? 

Īstenībā es nebaidījos no teorijas, lai gan tiku brīdināta, ka apjoms būs pamatīgs. Varbūt tāpēc arī nebija tāda pārsteiguma, kaut gan klusībā biju cerējusi, ka tās tikai runas, ka nebūs tik daudz, bet tomēr bija diezgan ko jaunu apgūt.

Atskatoties uz paveikto, kādas priekšrocības vai trūkumus Tu varētu atzīmēt kursiem internetā, salīdzinoši ar kursiem klātienē ?

 

Tas, ka tu pats vari izvēlēties, kad tev ir visērtāk mācīties. Ja atrodas kāds brīvs brīdis dienas vidū, mierīgi vari piesēsties un lēnām iet cauri nodaļām. Ja ir kāda ļoti aizņemta diena, tad vari iekavēto “pieraut” nākošajā dienā. Klātienē mācoties var gadīties, ja nokavē, tad tiešām esi iepalicis.

 

Lūdzu pastāsti par mācību gaitu. Cik ilgi Tev sanāca mācīties, kad to darīji ?

Nu, pirmās divas nodaļas tiešām bija apjomīgas, man liekas, ka katra no tām aizņēma pa 10 stundām atsevišķi. Vienu brīdi likās, ka gals nekad nepienāks. Pēc tam bija vieglāk, trakākais bija aiz muguras. Parasti mācījos pa dienas vidu, pēcpusdienā, dažreiz vakaros, bet lielākoties pa dienu, tad jutos produktīvāka.

Varbūt kāda no mācību nodaļām ir īpaši iespiedusies atmiņā ? Kāpēc ?

ŪDENSPUTNI ! Nezināju, ka mums to Latvijā ir tik daudz...tur mazliet rokas nolaidās, jo bija jāzina ļoti daudz un tādas sīkas, smalkas detaļas. Bet, cik esmu dzirdējusi, tas lielākajai daļai sagādā problēmas, nebiju izņēmums. Arī ieroči bija tādi,tādi.. par cik man nebija bijusi nekāda pieredze, mēģināju vienkārši iemācīties no galvas, bez izpratnes, bet tā ir sarežģītāk, ne tik droši.

Cik veiksmīgs vai neveiksmīgs ir mācību vielas izkārtojums? Kāds būtu ideālais variants tavuprāt ?

Ļoti labi, ka sākām ar grūtākajām vispirms, jo beigās būtu vēl smagāk. Varbūt būtu ērtāk, ja pēc medību likuma uzreiz liktu tās nodaļas, kas arī daļēji pieskaras tam tematam.

Vai bija kādi jautājumi par mācību vielu, kuri Tev radās mācību procesā ? Kā tie tika risināti ?

Bija dažas neskaidrības, jautājumi, bet tad es nofotogrāfēju tos jautājumus vai atbildes un sūtīju Jums. Citreiz bija tā, ka tas , ko es sapratu no jautājuma, nebija īsti tas, kā tas bija domāts, vai arī es palaidu garām kaut ko no dotā materiāla, kāda detaļa paslīdēja nemanīta, bet nopietnas problēmas tas nesagādāja.

Cik sagatavota un zinoša (vai tieši pretēji) juties dodoties uz eksāmenu ?

Par teorijas eksāmenu man nebija uztraukuma, biju diezgan pārliecināta, ka nokārtošu. Trennējoties eksāmenam internetā jutos labi sagatavojusies. Protams, bija bažas, ja nu izvelku nelaimīgo biļeti, ja nu tiešām tur ir kas tāds, ko esmu palaidusi garām, vai atstājusi novārtā, bet, regulāri to pildot, tiešām jutos pārliecināta. Par šaušanu gan biju uztraukusies.

Kā izdevās vai neizdevās sagatavoties praktiskajam šaušanas pārbaudījumam ?

Nekad nebiju šāvusi pirms tam, tāpēc bija jādodas uz šautuvi sagatavoties, man pietika ar divām reizēm (kopā 4 sērijas). Bet eksāmenā tāpat liels uztraukums, liekas, ka viss bija jau aizmirsies haha. Bet šaušanu jau nekādīgi savādāk nevar sagatavoties kā tikai doties un mēģināt, jo biežāk, jo labāk, lai rodas tā pārliecība, ka tiešām sanāks, nevis uz labu laimi cerēt. Bet paveicās ar instruktoru, visu mierīgi no nulles man izskaidroja, godīgi pateicu, ka nekādas pieredzes man nav, un lai izskaidro visu no pašiem pamatiem.

Šautuvi apmeklējām bariņā – kopā ar citiem interneta kursu studējošajiem.

Cik grūti vai viegli ir darboties ar pašu mācību e-vides sistēmu?

Es piešāvos uzreiz, nebija tā, ka nesaprastu, kur kaut ko var atrast, vai nevarētu izdomāt, kā pārrestartēt nodaļu, ar to problēmu nebija.

Kas kopumā patika un kas ne tik ļoti ? 

Kopumā-ļoti laba pieredze, tāds kā piedzīvojums savā ziņā, lai arī dinamisks, un visam bija jānotiek diezgan ātri, pēc tam ir tāda lepnuma sajūta.

Nepatika... nu, protams, dažas nodaļas nebija vieglas, likumdošana un ūdensputni, bet no tā neizbēgt, kā jau minēju, ir jāsagatavojas, ka būs jāmācās, ka tiešām ši nav tā reize, kad varēs kaut kā izlīst vai paveikties.

Vai iegūtās zināšanas būs noderīgas arī reālajā medību ikdienā ?

Protams. Bet es arī saprotu, ka pieredze iemacīs vēl vairāk, darbs dara darītāju, tomēr pamati ir ielikti, nu var būvēt uz tiem. Tāpat jau būs lietas, kas jāatkārto, jāatsvaidzina atmiņa.

Vai mednieku kursus internetā ieteiktu arī citiem ? Kāpēc ?

Noteikti. Ideāli strādājošiem cilvēkiem, kam nav laika vai netiek uz kursiem klātienē. Es personīgi nedomāju, ka mācīšanās klātienē kaut kā būtu mani sagatavojusi labāk. Par teoriju jutos ļoti labi. Protams, var jau būt, ka daži jautājumi, kas rodas darot uzreiz, ir labāk jautājumi aci pret aci, bet, ja man arī bija kādas aizķeršanās, tad es to adresēju tad, kad man bija laiks, un atbildes tika saņemtas tik un tā. Ērti, ka vari atkārtot vai pārlasīt tās nodaļas, kas nav skaidras vai negāja tik gludi, kaut vai desmit reizes no vietas, ja vajag.