Mednieku skolas organizētie semināri mednieku festivālā "Minhauzens"

Mednieku skolas organizētie semināri mednieku festivālā "Minhauzens"

 Mednieku festivāla "Minhauzens" ietvaros piedāvāsim apmeklēt izglītojošus seminārus.

Programma: 

10:30. Meistarklase Iespēja apgūt staltbriežu piebaurošanas māku pie Eiropas staltbriežu čempionāta Latvijas komandas pārstāvjiem. Izmantojot organizatoru sagādāto aprīkojumu – piebaurošanas taures u.c varēsiet gūt praktiskas pamatzināšanas, kas nepieciešamas dalībai piebaurošanas sacensībās. Protams, jauniegūtās prasmes lieti noderēs arī ikdienas mednieka gaitās.

 

12:30 Huntloc – mūsdienīga medību organizēšana. Jau kādu laiku Latvijā ir pieejamas vairākas medību suņu līdzsekošanas ierīces. Viena no tām – šeit pat kaimiņos (Igaunijā) radītais Huntloc. Salīdzinoši ar alternatīvām, ierīcei ir daudz priekšrocību. Bez medību suņa gaitu novērošanas – tā ļauj efektīvi organizēt medību norisi un ekonomēt laiku. Par to visu un vēl vairāk dzirdēsiet un redzēsiet seminārā.

13:00 Medību suns – kompanjons un sabiedrotais. Seminārā tiks apskatītās tādas tēmas kā:

pirmais kontakts ar kucēnu; socializācija; pamata paklausība; iepazīšanās ar medību smaržām un platībām; darba treniņi; suņa psiholoģija un sadarbība; darbs ar suni medībās; līdera pozīciju saglabāšana un konsekvences; universālie putnu suņi – priekšrocības un trūkumi.

14:45 Dzīvnieku piesaukšana Latvijas staltbriežu piebaurotāju kluba pārstāvis Jānis Misiņš dalīsies ar savu pieredzi dažādu dzīvnieku piesaukšanā. Un, protams, nedaudz arī par staltbriežiem – ar ko atšķiras piebaurošanas sacensības no staltbrieža piegaudošanas reālajā dzīvē.

16:00 Daudz kas svarīgs par un ap vilkiem Aivara Dundura entuziasma pilno stāstījumu papildinās arī praktiskas iespējas ievingrināt balsi vilku piegaudošanā.